Slide thumbnail

سوالات متداول

از چه روش هایی می توان جهت خرید محصولات اقدام کرد ؟

کاربران عزیز جهت تامین محصولات مورد نیاز خود چه برای مصارف داخلی و چه مصارف صادراتی از روش های ذیل با شرکت ارتباط برقرار کنند :

۱- ثبت سفارش آنلاین

با مراجعه به قسمت ثبت سفارش در منوی اصلی سایت و تکمیل فرم مربوطه سفارش خود را ارسال کنند تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند. از مزیت های سفارش آنلاین عدم محدودیت زمانی در ثبت سفارش در ۲۴ ساعت شبانه روز است و به دلیل اینکه کارشناسان ما پیوسته و مداوم درخواست های آنلاین را رهگیری و نظارت می کنند بلافاصله ترتیب اثر داده خواهد شد .

۲- ثبت سفارش تلفنی

خریداران محترم قادر خواهند بود با برقراری تماس تلفنی با کارشناسان قسمت فروش سفارشات خود را اعلام کنند . شماره های تلفن جهت برقراری تماس : ۰۳۱۵۲۴۶۹۰۱۵ – ۰۳۱۵۲۴۶۷۷۸۴

۳- ارسال نمابر

خریداران محترم می توانند درخواست سفارش خود را بصورت کتبی با جزئیات از طریق شماره تماس ۰۳۱۵۲۴۶۷۷۸۴ بصورت فکس ارسال کنند تا کارشناسان ما ضمن بررسی موارد آن درخواست مورد نطر را ترتیب اثر بدهند .

مراحل ثبت سفارش آنلاین به چه صورت است ؟

مراحل ثبت سفارش آنلاین تا ارسال محصول بصورت ذیل است :

طریقه ثبت سفارش آنلاین به چه صورت است ؟

کاربران گرامی با مراجعه به قسمت ثبت سفارش واقع در منوی اصلی سایت می توانند سفارش محصول خود را بصورت آنلاین ثبت کنند تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند .

نوع بسته بندی محصولات به چه شیوه ای است ؟

بسته بندی های محصولات شرکت مطابق استاندارد های روز بسته به نوع سفارش و درخواست مشتری در انواع کیسه های ۲۵ کیلویی معمولی و لمینت دار و کیسه های جامبو انجام می شود

طریقه حمل و نقل به چه صوت است ؟

حمل محصولات با توجه به درخواست خریداران توسط شرکت های حمل و نقل معتبر همراه با بارنامه رسمی یا توسط سرویس های اعلامی توسط خود خریداران انجام می شود .

تعاریف معدنی

معنی واژه (( مش )) چیست ؟

بارها در بحثهای علمی یا تجاری کلمه مش شنیده می شود و مش در هر صنعتی کاربرد خاص خود را دارد. اما اهمیت موضوع مش بندی یا مش در تولید پودر میکرونیزه بسیار مهم است .

اصولا تولید پودر میکرونیزه بر اساس آنالیزهای خاک شناسی و شیمیایی صورت می پذیرد و پودر میکرونیزه حاصل اسیاب کردن سنگهای متفاوت همچون سنگ چینی برای کربنات کلسیم ، باریت ، تالک و سایر عناصر دیگر می باشد. هر کدام از این سنگها بطور ۱۰۰ خالص موجود نیست ولی معادن موجود در کشور سنگهایی با کیفیت بالا از مواد شیمیایی مورد نظر دارد. بعنوان نمونه سنگ چینی دورود دارای کربنات کلسیم بسیار بالاتری در مقایسه با معادن دیگر است و قاعدتا پودر کربنات کلسیم تولیدی از این سنگ از لحاط ترکیبات شیمیایی پوشش بهتری در فرایندهای مورد نظر برای تولید محصولات ثانویه مثل رنگ دارد.

اما مش چه تاثیری دارد؟ ابتدا باید مش را بشناسیم:

مش در علم خاک شناسی به دانه بندی خاک مورد نظر برای الک کردن آن اشاره دارد. بدین معنی که اندازه ذرات خاک مورد نظر برای گذر از الک یا سرن مورد نظر مش نامیده میشود و یک توده خاک یا پودر ترکیبی از دانه بندی های متفاوت است که شامل توزیعی از اندازه های متفاوت است . بعنوان مثال یک کیلوگرم از یک پودر میتواند ۶۰ درصد زیر ۱۰ میکرون باشد و مابقی آن بالای ۱۰ میکرون باشد.

پودر میکرونیزه همانگونه که از نام آن پیداست پودری در مقیاس میکرون است و اکثر ترکیب دانه بندی ان بطور معمول زیر ۲۰ میکرون می باشد. بمنظور ایجاد مقیاس اندازه گیری پودر ها و توده های خاک از لحاظ دانه بندی و اندازه ذرات موجود در ان مقیاس میکرون استفاده میشود که تحت عنوان استاندارد مش یا Mesh Scale کاربرد دارد.

مش استانداری است که برای توضیح و شرح اندازه و دانه بندی پودر ها و بطور خاص پودر میکرونیزه در سالهای ۱۹۸۶-۱۹۸۷ بوجود آمد و بر اساس انالیز های آزمایشگاهی و نمونه برداری از پودر ، توزیع ذرات (Particle Size Distribution) موجود در آن پودر اندازه گیری میشود و بر اساس اکثریت اندازه ذرات موجود در پودر شاخص مش برای نشان دادن کیفیت پودر کاربرد دارد. بر اساس جدول زیر مش های مختلف متناسب با اندازه انها به مقیاس میکرون است. همچنین از مشهای بالای میکرون صرفنظر شده است.

بعنوان مثال پودر مش ۲۵۰۰ در حقیقت دارای دانه بندی زیر ۵ میکرون است و یک پودر با کیفیت در مش ۲۵۰۰ باید تا ۹۹ درصد دارای دانه هایی به اندازه کمتر از ۵ میکرون باشد. این اندازه دانه بندی یا Particle Size به مصرف کننده پودر کمک میکند تا در تولید محصول نهایی خود به کیفیت بالاتری برسد. البته هر کاربردی دانه بندی خاص خود را دارد و اصطلاحا مش بندی خود را میخواهد . مثلا باریت با مش ۱۵۰۰ مطلوب کاربردی است و باریت با مش ۲۵۰۰ برای کاربردی دیگر استفاده میشود.

فرایند تولید یک پودر ساز نسبت مستقیم با نحوه توزیع ذرات ان پودر تولیدی دارد . متاسفانه پودر های تولیدی در اکثر کارخانه های تولید پودر به روشهای بسیار قدیمی و بروش الک کردن بدست می آید که از دقت مناسب برخوردار نیست و توزیع مناسب دانه بندی در محصولات مشاهده نمیشود. کاربرد درست دانه بندی پودر به تولید کننده محصولات دیگر کمک میکند که از مواد کمتر و همچنین انرژی کمتری در فرآند تولید خود استفاده کند و محصولی با استانداردهای بالاتر بوجود بیاورند.

پس آنچه ما را در بررسی و کنترل کیفی یک پودر کمک میکند ابتدا کیفیت سنگ محصول و همچنین دانه بندی یا مش پودر مورد نظر است. دستگاههای آنالیز توانایی بررسی آماری مش یک پودر را دارند تا بتوانند بعنوان مثال درصد ذرات زیر ۱۲ میکرون در یک پودر را نشان بدهند و این بررسی برای نشان دادن کیفیت در حد یک پودر با مش ۸۰۰ می باشد.

شرکت پودر مروارید دورود با تکیه بر توانایی مهندسی داخلی و کارشناسان مجرب خود توانسته در فرآیند تولید منحصر بفرد و کاملا مکانیزه خود محصولی با پوشش بالای ۹۹ درصد و حتی ۱۰۰ در مش های حتی ۲۵۰۰ داشته باشد.

بعنوان یک مثال ساده اگر خمیری از یک مش ۸۰۰ برای پوشش بتونه کاری استفاده شود و پودر مورد نظر کیفیت مناسب نداشته باشد پس انجام کار ذرات درشت بسادگی قابل لمس بوده و پس از مدتی سطح مورد نظر دچار ترک خوردگی میشود.

امیدواریم که سایر تولید کنندگان و مصرف کنندگان با تکیه بر استانداردها و بهره گیری بیشتر از دانش روز بتوانند محصولات بهتری تولید کنند تا رضایت خاطر مشتریان خود را بیش از پیش بدست آورند.

کلسینه کردن محصولات معدنی به چه معناست ؟

کلسیناسیون یا تکلیس (Calcination) اصطلاحی در علم مواد و شیمی است که به حرارت دادن مواد برای پیرولیز ، حذف رطوبت تشکیل ترکیبات واسط، انجام واکنش در حالت جامد گفته می‌شود . به زبان عامیانه کلسینه کردن یعنی ماده رو برای مدت زمان مشخصی در دمای مشخصی در کوره بذاریم تا یک سری مواد داخل آن پرت شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهندسی سداد سپاهان می باشد .